Bänner: 
Bänneri tekst: 

250 uut Eesti vaibadisaini

See on Eesti kunstnike vaibadisainide kollektsioon. Kõik siinsed vaibakavandid on teostatavad kas trükitud rullvaipadena või käsituft tehnikas valmisvaipadena. Vaibakavandite täpne värvigamma täpsustatakse reaalse vaibanäidise valmimisega. Vaipade värvitoone ja suurusi saab kokkuleppel autoriga muuta. 

 • Peeter Kuutma "Talvekuu"

  Peeter Kuutma vaip "Talvekuu" on käsitsi tufteeritud läikiva viskooslõngaga. Võimalik tellida ka villasest lõngast ja käsitsi sõlmituna.

 • Peeter Kuutma "Sillad üle sinise"

  Peeter Kuutma vaibakollektsiooni Moodsad Ajad üks vaipadest "Sillad üle Sinise". 
  Vaip on käsitsi tufteeritud peenvillasest lõngast.

 • Andro Kööp “Time”

  Andro Kööpi loodud vaibaseeria “Time”

 • Foxy Fine

  Andro Kööpi loodud vaibaseeria “Foxy Fine”

 • Andro Kööp “Foxy la Fête”

  Andro Kööpi loodud vaibaseeria “Foxy la Fête”

 • Rita Assor “Pomegranate”

  Rita Assori vaibakollektsioon “Pomegranate”

 • Rita Assor "Nordic Stars"

  Rita Assori vaibakollektsioon Mordic Stars muster trükitakse 4 meetri laiusele rullvaibale. Vaiba kõrgust ja tihedust saab valida vastavalt kasutuskohale
  Rita Assoril on oma tootebrandi Miurio kaudu saadaval ka analoogse mustriga tapeedid ja kodutekstiilid. 

 • Rita Assor "Artistic Chaos"

  Rita Assori vaibakollektsioon Artistic Chaos mustrid trükitakse 4 meetri laiusele rullvaibale. Vaiba kõrgust ja tihedust saab valida vastavalt kasutuskohale. 

 • Rita Assor "Tiled Arrow"

  Rita Assori vaibakollektsioon Tiled Arrow vaibad valmistatakse kas käsituft tehnikas või käsitsi sõlmituna villasest lõngast. Soovi korral võib aktsentvärvidena kasutada läikivat siidilõnga

 • Rita Assor "Mosaic"

  Rita Assori vaibakollektsioon Mosaic vaibad valmistatakse kas käsituft tehnikas või käsitsi sõlmituna villasest lõngast. Soovi korral võib aktsentvärvidena kasutada läikivat siidilõnga.
   

 • Andro Kööp "Laigud I"

  Andro Kööpi loodud vaibaseeria "Laigud" aluseks on Andro uusim, sama nimega maaliseeria mis kujutab hea koosolemise soojust, rõõmu ja põnevust.
  Valida saab värvika piduliku gamma või maagiliste tumedate toonide hulgast. Samuti saab valida vaiba mõõtu ja formaati.
  Vaibad tufteeritakse käsitsi, lõngadest kasutatakse nii Uus-Meremaa villast lõnga kui siidiläikelist tencel-lõnga. 
  Kõikide vaipade partiid on limiteeritud väga väikese arvuga.

 • Andro Kööp Pintslitõmbed II

  Andro Kööpi vaibaseeria "Pintslitõmbed".
  Vaibad tufteeritakse käsitsi, lõngadest kasutatakse nii Uus-Meremaa villast lõnga kui siidiläikelist tencel-lõnga. 
  Kõikide vaipade partiid on limiteeritud väga väikese arvuga.

 • Valev Sein "Kuu ja Päike"

  Valev Seina vaibad "Kuu ja Päike" on käsitsi tufteeritud, kasutades taustaks helklevat viskooslõnga ning mustrijoonise jaoks kõrgema struktuuriga samas toonis villast lõnga.

 • Galina Burnakova - "Jaht"

  Galina Burnakova käsitsi tufteeritud villane vaip Jaht. Vaip tehakse värvimata heledast villasest lõngast, mis hoiab vaiba hästi puhtana. 

  Vaiba kavand on võetud kaljujoonistest Hyzyl Hai mäelt, mis asub Galina sünnikohas Kagu-Siberis Hakassias. 
  Jahimehe pitsat (rist kahe täpiga) viitab kindlale piirkonnale Beltiri, mis on tema emapoolsete esivanemate kunagine elukoht.

   

 • Heino Prunsvelt "Hello from Tallinn"

  Heino Prunsvelt on tuntud graafik, kelle vaibakollektsioon „Hello From Tallinn” näitab meile pealinna veidi teise nurga alt. Kujundite ja tähendustega mängud Tallinna siluetiga on dekoratiivsed, ootamatud ning tihti laetud visuaalsete kiiksudega.
  Vaibad on trükitud 4-meetri laiusele rullvaibale ja sobivad kasutada nii põrandal kui seinavaipadena.

 • Aita Teigar "KoTli"

  Aita Teigari kolmest vaibaseeriast koosnev kollekstioon üldnimetusega "1910" on ainest saanud sajandi alguse Eesti arhitektuuri kujunduselementidest. Vaibaseeriast "Ko Tli"  leiab nii käsituft tehnikas valmisvaipu kui ka trükimustriga rullvaiba mustreid. Võimalik tellida ka eriti eksklusiivse versioonina käsitsi sõlmitud tehnikas vaipu nii villasest kui siidilõngast või kombineerituna.

 • Aita Teigar "SoAns"

  Aita Teigari kolmest vaibaseeriast koosnev kollekstioon üldnimetusega "1910" on ainest saanud sajandi alguse Eesti arhitektuuri kujunduselementidest. 
  Vaibaseeriast "So Ans"  leiab nii käsituft tehnikas valmisvaipu kui ka trükimustriga rullvaiba mustreid.  

 • Aita Teigar "KuuSik"

  Aita Teigari kolmest vaibaseeriast koosnev kollekstioon üldnimetusega "1910" on ainest saanud sajandi alguse Eesti arhitektuuri kujunduselementidest. Vaibaseeriast "Kuu Sik"  leiab nii käsituft tehnikas valmisvaipu kui ka trükimustriga rullvaiba mustreid. Võimalik tellida ka eriti eksklusiivse versioonina käsitsi sõlmitud tehnikas vaipu nii villasest kui siidilõngast või kombineerituna.

 • Tõnis Vellama "Tulevärk"

  Tõnis Vellama vaip "Tulevärk” sündis koos tema uue lühtri Bona Fide disainiga. Vaip on käsitsi tufteeritud ja villasest lõngast. Soovi korral võib mustrit teha ka läikiva siidlõngaga.

 • Liis Raudsepp "FunFungus"

  Liis Raudsepa vaibakollektsioon "FunFungus" mustrid trükitakse 4 meetri laiusele rullvaibale. Vaiba kõrgust ja tihedust saab vastavalt kasutuskohale muuta.

   

 • Maarja Valk-Falk "Sipelgad"

  Maarja Valk-Falk vaibakollektsiooni "Sipelgad" mustrid on mõeldud trükkimiseks 4 meetri laiustele rullvaipadele. Vaipade tihedust ja kõrgust saab muuta vastavalt kasutuskohale. Samuti kohandame mustri suurust ja kuju vastavalt vaiba paigutusplaanile.
  NB! Miinumumkogus tellides 28m2 (7 jm).

 • Maarja Valk-Falk "Kaar"

  Maarja Valk-Falk vaibakollektsiooni "Kaar" mustrid on mõeldud trükkimiseks 4 meetri laiustele rullvaipadele. Vaipade tihedust ja kõrgust saab muuta vastavalt kasutuskohale. Samuti kohandame mustri suurust ja kuju vastavalt vaiba paigutusplaanile.

 • Maarja Valk-Falk "Sirel"

  Maarja Valk-Falk vaibakollektsiooni "Sirel" mustrid on mõeldud trükkimiseks 4 meetri laiustele rullvaipadele. Vaipade tihedust ja kõrgust saab muuta vastavalt kasutuskohale. Samuti kohandame mustri suurust ja kuju vastavalt vaiba paigutusplaanile.

 • Hillar Mänd "Helios"

  Vaip „Helios” on käsitsi tufteeritud vaip, kus on kasutatud kuldset viskooslõnga läike andmiseks ja villast lõnga tugevuse andmiseks.
  Ümar vorm ja reljeefselt välja joonistuv muster annavad vaibale võluva ruumilise ja liikuva tunde.

 • Krista Leesi "Maitse asi"

  Krista Leesi vaibakollektsioon "Maitse asi" mustrid trükitakse 4 meetri laiusele rullvaibale. Vaiba kõrgust ja tihedust saab vastavalt kasutuskohale muuta.

 • Krista Leesi "Öölilled"

  Krista Leesi vaibakollektsioon "Öölilled" mustrid trükitakse 4 meetri laiusele rullvaibale. Vaiba kõrgust ja tihedust saab vastavalt kasutuskohale muuta.

 • Krista Leesi "Geomantia"

  Krista Leesi vaibakollektsioon "Geomantia" mustrid trükitakse 4 meetri laiusele rullvaibale. Vaiba kõrgust ja tihedust saab vastavalt kasutuskohale muuta.

 • Krista Leesi "Sigri-migri"

  Krista Leesi vaibakollektsioon "Sigri-migri" mustrid trükitakse 4 meetri laiusele rullvaibale. Vaiba kõrgust ja tihedust saab vastavalt kasutuskohale muuta.

 • Kadi Kibbermann "Loojangu peegeldus"

  Kadi Kibbermanni vaipkate "Loojangu peegeldus" trükitakse 4 meetri laiusele rullvaibale. Mustri laiuse ei pea olema 4 meetrit vaid seda saab vastavalt objekti vajadustele muuta. Samuti saab valida vaiba kõrgust ja tihedust vastavalt kasutuskohale.

 • Kalle Veesaar "EKA"

  Kalle Veesaare vaibakollektsioon EKA on trükitud 4-meetri laiusele rullvaibale.
  Vaibamuster on aga konstrueeritud vana Kunstiakadeemia maja maaliklassi põranda värviplekkidest tehtud fotodest.

 • Kalle Veesaar "Kaleidoskoop"

  Kalle Veesaare vaibakollektsioon "Kaleidoskoop” mustrid trükitakse 4 meetri laiusele rullvaibale. Vaiba kõrgust ja tihedust saab valida vastavalt kasutuskohale.
  Kaleidoskoopi mustrid on fotomontaazh Kallet köitnud hoonete või masinate fotodest. Näiteks muster nr 1078 kannab nime „Boeing” ja on tehtud kadunud Estonian Airi Boeingu lennuki mootori fotost.
  Muster nr 1076 on nimega „Bangkok” ja on tehtud Bangkoki lennujaama põneva arhitektuuriga laekonstruktsioonidest.

 • Jorven Viilik "YY"

  Jorven Viiliku vaibakollektsioon YY mustrid trükitakse 4 meetri laiusele rullvaibale. Vaiba kõrgust ja tihedust saab valida vastavalt kasutuskohale.
   

 • Monika Järg trükimustrid

  Monika Järgi trükitud vaibamustrid on mõeldud 4 meetri laiustele rullvaipadele. Vaipade tihedust ja kõrgust saab muuta vastavalt kasutuskohale. 

 • Antonio "SlubSlum"

  Antonio vaip SlubSlum on käsitsi tufteeritud ja reljeefse mustriga. Vaiba materjaliks on vill, rohealad värvilisest siidist. 
  SlubSlum vaiba idee aluseks on aerofoto New Dehli slummist kokkusurutud tänavate rägastikuga ning peaaegu olematute rohealadega. 

 • Signe Aasoja "Põimik"

  Signe Aasoja vaibakollektsioon "Põimik" on mõeldud kas trükitud mustriga või axminster koes rullvaibale. 
  Vaibamustrid on inspireeritud vöökirjadest, millest tuleneb põimuvate joonte motiiv. Iga vaip algab ja lõpeb põimitud päisega, vaiba pikkus on vabalt valitav.

 • Eesti disainerite valminud vaipu

  Siinsest galeriist leiad valiku Eesti autorite disainide järgi toodetud vaipadest. 

  Galerii avamiseks kliki pildil.